Нови Продукти

Препорачајте производи

China wholesale WPC composite handrail waterproof WPC outdoor balustrades

Кина на големо WPC композитен парапет водена вода ...

Име LS-B150x115 должина 1500мм висока 1150мм Друга должина 2,2м, 2,9м, 3,6м или прилагодена Парк за употреба, градина, планински мост Површинска обработка Мазна, четкана, супер релјефна услуга по продажба Интернет техничка поддршка Боја сива, кафе, чоколадо, цедер , итн Карактеристика на производот hand Парапет со WPC широко се користи во паркот мост и планински мост за да се заштити безбедноста на луѓето. Имаме неколку стилови на парапети на WPC за да ги задоволиме различните потреби на клиентите ....

Outdoor Co-extruded Wood Composite WPC Cladding

Отворено ко-екструдирано дрво композитно WPC обложување

Име Co-истиснување Сметка за обложување WPC Co-LS219H26 Ширина на пресек 219мм Дебелина 26мм Тежина 3150гр / М Густина 1350кг / м Custom Должина Прилагодена апликација Базен, надворешна градина Изместена површина или брусење Гаранција Пет години Карактеристика на производот ● Ко-истиснување, најнова технологија во дрвен композитен опсег, оваа напредна технологија на капаче е ко-екструдирана до јадро, нејзиниот ограничен површински материјал е она што на секоја плоча им дава уникатни и ...

Eco-friendly Wood Composite Co-extrusion WPC Decking

Еколошко дрво композитно ко-истиснување WPC Де ...

Име Co-истиснување WPC декорирање Артикл Co-LS140S22 Ширина на пресек 140мм Дебелина 22мм Тежина 4100гр / М Густина 1350кг / м³ Должина 2.2м, 2.9м или прилагодено парк за нанесување, пејзаж, надворешна платформа Избришана површина или гаранција за брусење Пет години Карактеристика на производот ● Co -екструзија, најнова технологија во опсег на композитни дрва, оваа напредна технологија на капаче е ко-екструдирана до јадро, нејзиниот ограничен површински материјал е она што им дава на секоја плоча ...

Weather Resistance Outdoor Wood Composite WPC Hollow Decking

Временски отпор Внатрешен композит WPC В ...

Име WPC Hollow Decking Item LS140H25B Ширина на пресек 140мм Дебелина 25мм Тежина 2560гр / м Густина 1350кг / м³ Должина 2,9м 3,6м или прилагодена примена Пејзаж, градина, вили ovesлебови за површинска обработка Гаранција Пет години Карактеристика на производот main Основен материјал на WPC е обложување на дрво и адитиви. Нашето парче WPC е популарно во целиот свет бидејќи користиме материјал од природата. ● Нашата плоча на WPC е убава и елегантна жито од дрво ...

Environmental protection outdoor decorative easy installation wood plastic WPC handrail

Заштита на животната средина надворешно украсно олеснување ...

Име LS-B200x115 должина 2000мм Висока 1150мм Друга должина 2,2м, 2,9м, 3,6м или прилагодена Парк за употреба, градина, планински мост Површинска обработка Мазна, четкана, супер втиснување Услуга за после продажба Техничка поддршка на Интернет Телешка боја, кафе, чоколадо , итн Карактеристика на производот hand Парапет со WPC широко се користи во паркот мост и планински мост за да се заштити безбедноста на луѓето. Имаме неколку стилови на парапети на WPC за да ги задоволиме различните потреби на клиентите ....

China manufacturer waterproof 130x10mm wood plastic composite WPC wall cladding

Кинески производител водоотпорен 130х10мм дрво ...

Име LSC13010 Ширина на пресек 130мм Дебелина 10мм Тежина 1800гр / м Густина 1350кг / м³ Должина 2.2м, 2.9м, 3.6м или прилагодена апликација Вила, куќа во куќа Третман на површина Брусење и жлеб Гаранција Пет години Карактеристика на производот ● Нашата WPC облога на wallид е убава и елегантна природна текстура на жито од дрво, допир со лесна инсталација, со што може да се исполнат различните барања на клиентите. Може да се избричи, закова, дупчи и сече за да се вклопи во пристап ...

China manufacturer 3D embossed 157x16mm fireproof wood plastic composite WPC wall cladding

Кинескиот производител 3D врежана 157х16мм оган ...

Име 3D WPC обложување на Wallидови Предмет LS157H16 Ширина на дел 157 mm Дебелина 16 mm Тежина 1880g / m Густина 1350kg / m³ Должина 2.2m, 2.9m, 3.6mor прилагодена апликација Вила, куќа за куќи Површински третман 3D врежана гаранција Пет години Карактеристика на производот ● Wидно обложување на WPC е убава и елегантна текстура на жито од дрво, допир со лесна инсталација, со што може да се исполнат различните барања на клиентите. Може да се избричи, закова, дупчи ...

3D Deep Embossed Waterproof composite WPC Hollow Decking

3Д длабоко втиснат Водоотпорен композитен WPC Холо ...

Име 3Д релјефна ставка за украсување WPC LS135H25 Ширина на пресек 135мм Дебелина 25мм Тежина 2650гр / М Густина 1350кг / м³ Должина 2.9м, 3.6м, 4.2м или прилагодена апликација Базен, парк, итн Површинска обработка Четкање или брусење Гаранција Пет години Карактеристика на производот ● Нов технологија 3D втиснување WPC надворешна декорација под, декоративно подобрување. 3Д технологијата за втиснување е површна техника на резба. Секој кат е ист како и ...

ВЕСТИ

  • Што е ко-истиснување?

    Ко-истиснување, најнова технологија во опсег на дрвени композити, оваа напредна технологија на капаче е ко-екструдирана до јадро, нејзиниот покриен површински материјал е она што на секоја плоча им дава уникатни и супериорни перформанси. Изолационите својства на капачето ја прават плочката за истиснување екстремно стабилна, површината нема да се прошири и ...

  • Што е 3D релјефна серија?

    Лихоа WPC 3D релјефно компонирано украсување е нов производ со технологија за украсување, или можете да го наречете длабоко врежано или супер врежано. Главната технологија е длабок врежан процес за време на производството. Кога екструдирањето заврши, моделот е една од површините на плочите. Нова технологија 3Д втиснување ...

  • Што е WPC серија?

    WPC е недостиг од композит од дрвена пластика, главниот материјал е PE и дрвени влакна. WPC ужива во предностите на дрвото и полимерните материјали. Но, ослободени од нивните недостатоци. Тоа е одлична замена за дрво. WPC украсувањето е извонредно издржливо и познато по нејзината прекрасна, реална естетика ...